Vijftien jaar.Zo lang duurde het voordat Patrice Désilets, de bedenker van Assassin's Creed, zijn nieuwe project in de digitale winkels kon uitbrengen.August 25, 1666: Amsterdam verschijnt in Early Access voor pc, via Steam en de Epic Games Store, voor $ 29,99.
Ontwikkeld door Panache Digital Games, een Canadese studio die Désilets zelf oprichtte na zijn vertrek bij Ubisoft.En dat is te merken: de actie-avonturenstructuur doet sterk denken aan de oorsprong van de saga die hem beroemd maakte, maar de setting neigt hier duidelijk naar het bovennatuurlijke.
Als Noa, de Verzamelaar, jaagt de speler op de Oorspronkelijken—demonen die zich achter menselijke gezichten verschuilen, in een 17e-eeuws Amsterdam dat twee parallelle levens leidt.Overdag is het een levendige, heldere, bijna perfecte stad, zoals op een ansichtkaart.'s Nachts werpt het zijn huid af en wordt het iets veel minder geruststellends. De early access-versie bevat alleen het eerste hoofdstuk van de campagne, volgens de ontwikkelaars zo'n 15 uur gameplay.De consoleversies verschijnen later, zonder een specifieke datum. De eerste tests waren enthousiast, misschien zelfs enthousiaster dan verwacht voor een titel die nog in de kinderschoenen staat: Game Informer publiceerde een uitgebreide hands-on review na de game zelf te hebben uitgeprobeerd, en Everyeye was zo onder de indruk dat de eigenaar van de game zei dat hij betoverd was door de katten en magie.Het valt nog te bezien of het enthousiasme standhoudt wanneer het grote publiek de proloog in handen krijgt, in plaats van de gespecialiseerde pers die het onder gecontroleerde omstandigheden heeft gezien. Panache is van plan om de game ongeveer een jaar in early access te houden voordat ze hem als voltooid beschouwen.Een lange tijd, maar na vijftien jaar ontwikkeling verandert een extra jaar relatief weinig.





